29 Ocak 2015 Perşembe

RAŞİT ENHOŞ MANAVGAT’I SALLADI!

rasit-enhos-manavgati-salladi

Mustafa Yıldızdoğan’ı Manavgat’a getiren MHP Belediye Başkan Adayı Raşit Enhoş, rekor bir katılım sağlayarak adeta Manavgat’ı salladı!
12 Mart 2014 Çarşamba 15:54

 Konser öncesi eşi benzeri görülmemiş coşkulu kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, bu güne kadar verdiği sözlerin arkasında duracağına ve yapamayacağı hiçbir projenin sözünü vermediğine vurgu yapan Enhoş; ‘’Ben siyasetçi değilim. Ben dünyanın bir çok ülkesinde proje üretmiş ve bu projeleri hayata geçirmiş bir kardeşinizim. Biliyorum, bu güne kadar bir çok siyasetçi çıktı karşınıza ve bir çok vaatlerde bulundu. Ben dürüst ve ilkeli siyasetin önünü açtım, öncülük yaptım. En az on beş bin kişiye iş imkanı sağlayacağım dedim ve taahhütname yazarak imzaladım ve dağıttım. Belediye başkanlığımın üçüncü yılında, Manavgat’ta en az 5 yıl yaşamış olmak koşuluyla, her kim 20 ile 55 yaş arasında gelir de benden iş isterse ve ben o vatandaşıma üç ay içerisinde en az asgari ücret üzerinden bir iş veremez isem, iş buluncaya kadar veya mal varlığım bitinceye kadar o kardeşimin maaşını cebimden ödeyeceğim dedim. Ayrıca, belediye başkanlığım döneminde mal varlığım bir birim artarsa, artan o birimi değil, açıkladığım tüm mal varlığımı Manavgat halkına dağıtacağıma söz verdim. Yürekleri yetiyorsa; diğer adaylar da çıkıp aynı sözü versinler. Boş boş konuşmasınlar!’’ Kendilerine ve projelerine güveniyorlarsa,garanti versinler!’’ dedi. 

 

TAKLİT ETMEYE ÇALIŞIYORLAR!

Kendisinin proje adamı olduğunu ifade den Enhoş; “Biz burada yapılabilirliği olan, dünya da örnekleri olan projeleri yerini göstererek açıklıyoruz. Bir aday  çıkıp, Eskişehir’den, Moskova’dan vb. kopyaladıkları projeleri para karşılığında danışmanlara yaptırdıkları için, Manavgat ile hiçbir benzer özellik taşımayan resimleri, kendi projeleri gibi lanse etmeye çalışıyor. Onbeş yıldır belediye başkanlığı yapıyor ve belediyesini iktidarla buluşturmuş. Daha kendi köyünde iki katlı bir belediye binası bile yaptıramamış. Takdiri kıymetli hemşehrilerime bırakıyorum!

 Bir diğer aday ise; değişime devam diyor.Evet, değişime devam!Ama biz önce bu değişime,seni değiştirerek başlayacağız sn. başkan!Soruyorum, neyi değiştirmiş Allah aşkına? 2009 yılında Manavgatlı hemşehrilerime 20 proje sözü vererek oy istemiş ve kazanmış. Bu gün geldiğimiz noktada, geçen 5 yılda sadece üçünü yapabilmiş. İlkokulu geçmek için bile on üzerinden beş almanız gerekiyor. Yani 20 projenin en az 10 tanesini yapmış olman lazım ki sınıfı geçesin. Biz dokuzuna, hadi olmadı sekizine, o da olmadı yedisine de razıyız! Bu aday çıksın Manavgat’ın 8 noterini yanına alsın ve  söz verdiği 20 projeden en az yedi sekiz projesini yaptığını bize ispat etsin, biz de sadece şahsım değil, meclis üyelerimle, yönetim kurulumuzla çıkıp ona oy verelim! Eğer yapamamışsa, çıksın Manavgat halkından özür dilesin! Özür dilerim, beceremedim desin!’’ Ama ne notere tasdik ettirirler, ne de özür dilerler. Çünkü yapmadığını kendisi biliyor. Özür dilemeye de gururu el vermez! 

 

DEDİKODU ÜRETİYORLAR!

Vatandaşlar arasında ayrımcılık yapılacağına dair iddialar ortaya atarak, korku ve tehditle bir yere varılamayacağını savunan Enhoş;’’ Efendim! Allah nasip eder, siz değerli hemşehrilerimin desteğiyle, biz iktidara gelirsek; pazarcı esnafının Pazar yerlerini ellerinden alacak, kendi yandaşlarımıza verecekmişiz. Belediye de çalışanları çıkarıp, kendi yandaşlarımızı yerleştirecekmişiz!. Ben daha önce de söyledim, yine söylüyorum; bizim kapımızda amcamızın kızı, teyzemizin kızı, kardeşimiz veya yandaşımız oturmayacak! Her kes işine kaldığı yerden devam edecek! Vatandaşımı tehdit eden sizsiniz! ‘’MHP mitinglerine katılırsanız, iletişim bürolarına giderseniz, sizleri tespit ettiriyorum. 30 Marttan sonra görüşeceğiz!’’ diye tehdit eden sizsiniz. Herkes aynaya bakacak ve orada insanların ekmeği ve aşı ile oynayanı görecektir sn. başkan! Ben Pazartesi ve Cuma günlerini halk günü yapacağım. Bana ulaşmak için araya aracı koymanıza gerek kalmayacak!  Sabah saat dokuzdan, son vatandaşım, yani; ablalarım, teyzelerim, amcalarım, kardeşlerimden biri bile benimle görüşüp oradan ayrılmadan, o belediyenin kapısı kapanmayacak, diyorum! ‘’

 

MANAVGAT ‘’ SAĞ’’ OLSUN!

Manavgat’ta ‘’sağ’’ ın favorisi olduklarını ima eden Enhoş; Allah’ın izniyle biz o makama geldiğimiz de, AKP ‘li, CHP’li, DSP’li, BBP’li ve SP’li diye ayırmayacağız. Bizim iktidarımızda yandaş veya partidaş olmayacak. Bir adayın dediği gibi;  sobaya yakın olan ısınmayacak! Biz Manavgat’a güneş olacağız ve Manavgat’ta yaşayan 208 bin vatandaşımızı eşit olarak ısıtacağız! Manavgat hep sol olacak değil ya, Manavgat ‘’Sağ’’ olsun, var olsun, hepinizden Allah razı olsun!’’ diyerek konuşmalarına son verdi. Son olarak yeri göğü inleten kalabalığa yönelik; ‘’ Yeni bir hayata var mısınız’’ diye soran Enhoş, hep bir ağızdan; varız, varız, varız’’ cevabını aldı. Buna karşın o da;’’ iyi ki varsınız’’ diyerek, halkı selamladı ve sahneden indi. Ardından sahneye çıkan Mustafa Yıldızdoğan, eğlenen ve şarkılarıyla coşan Manavgatlıların, coşkusuna coşku kattı.

Haberin etiketleri:

1


Haber okunma sayısı: 1931

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sel-zararlari-odeniyor

Sel zararları ödeniyor

24 Ocak 2015 Cumartesi 11:57
bu-kadarina-pes-

Bu kadarına pes !

21 Ocak 2015 Çarşamba 14:45
masmodan-uyari

MASMO’dan uyarı

21 Ocak 2015 Çarşamba 14:43
-sinav-dershanesinden-rekor-basari

Sınav Dershanesinden rekor başarı

21 Ocak 2015 Çarşamba 13:30

YRD.DOÇ.MUTLU

DÜNYA RİTMİK CİMNASTİK'TE ANTALYA’YI İZLEYECEK

32. Dünya Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası 28 Temmuz - 1 Eylül tarihleri arasında Ukrayna’nın Kiev

YENİ ATANAN MEMURLAR GÖREVLERİNE BAŞLADI

2013 “ÖSYM KPSS” tercihleri sonucu yerleştirilen 12 memur Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl

GUBAŞ:” TÜM HALKIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Milliyetçi Hareket Partisi Manavgat İlçe Başkanı Halil Gubaş, yarın başlayacak olan Ramazan Bayramı

MEKTEPLiOĞLU’NDAN BAYRAM KUTLAMASI

Ak parti Manavgat ilçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu Ramazan bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

RECEP BARUT’TAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Evrenseki Belediye Başkanı ve MATAB Başkanı Recep Barut, Perşembe günü idrak edeceğimiz Ramazan Bayramı

MASLAK’TAN BAYRAM MESAJI

Saadet Partisi Manavgat ilçe Başkanı İbrahim MASLAK Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kulama mesajı yayınladı.

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA